KALİTE & GÜVENLİ
Güvenli, üstün kaliteli doğal ürünler üretmek bir numaralı önceliğimizdir.

Ne yapıyoruz?
İnsanları daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için güçlendirmek misyonumuz ve tutkumuzdur.

Tecrübemiz doğal ürünler ve bunların vücut sağlığınız üzerindeki potansiyel etkilerini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak doğal ürünler, bileşenler ve besinler hakkındaki çevrimiçi bilgi veri tabanımızdır.

  • Web sayfamızdaki Gıda Takviye Ürünleri içerikleri herhangi bir hastalığı teşhis etme, tedavi etme, iyileştirme veya önleme amaçlı değildir.
  • Ürünlerimizi kullanmadan önce doktorunuza danışın. Tarafımızca bazı durumlarda etiket bilgileri değiştirilebilir. Lütfen Ürünlerimizin bandrol ve etiketini okuyarak kullanın.

Takviyeler

Diyet takviyeleri, belirli bir besini veya besin kombinasyonunu en etkili olduğu kabul edilen bir güç düzeyinde sağlayan üretilmiş formasyonlardır. Besinlerin tam karışımı, potansiyellerine ve genellikle spesifik sağlık yararlarına göre seçilir. Diyet takviyelerinde bulabileceğiniz besin türleri şunları içerir:

Temel vitaminler
Temel mineraller
Gerekli olmayan vitaminler
Temel olmayan mineraller
Bitkiler
Botanik
Enzimler
Probiyotikler


Farklı Besin Takviyesi Türleri

Her gün aldığınız multivitamin bir çeşit besin takviyesidir. Multivitaminler tipik olarak vitaminler ve mineraller dahil olmak üzere bir dizi mikro besin sağlar. Ancak başka tür takviyeler de var. Bazıları protein gibi makro besin sağlar; diğer takviyeler ise botaniklerle ve hatta bakterilerle (faydalı tür) yapılır.

Vitamin takviyeleri

Vitamin takviyelerinin ya tek bir besin maddesi ya da harmanlanmış bir formül olduğunu göreceksiniz. Mektup vitaminleri gibi çoğu tek besinli formül temel vitaminleri sağlar; bir multivitamin ise gerekli olan ve olmayan vitaminleri sağlayabilir. Gerekli olmayan vitaminler vücudunuzun üretebileceği vitaminlerdir, ancak liste oldukça kısadır: Biotin, D vitamini ve K vitamini Bunun aksine, vücudunuzun kendi başına yeterince üretemeyeceği 13 temel vitamin vardır. Bunlar diyet ve / veya takviyeler yoluyla elde edilmelidir.

Vitamin takviyeleri, kapsüller ve tabletlerden sıvılara ve tozlara kadar çeşitli şekillerde gelir. Bu tür besin takviyesi, doğal bir kaynaktan, sentetik bir kaynaktan veya ikisinin bir kombinasyonundan çok özel bir besinin çıkarılmasıyla oluşturulur. Bu çeşitli üretim süreçleri arasındaki farklar dikkat çekicidir ve vitamin takviyeleri için nasıl alışveriş yaptığınızı etkileyebilir.

Doğal kaynaklar – Doğal kaynaklar arasında meyveler, sebzeler ve hayvanlar bulunur. Ancak bu, bütün meyve veya sebzeyle aynı faydayı elde ettiğiniz anlamına gelmez. Gıda bazlı takviyeler, standart vitamin seviyeleri sağlayan gıda konsantreleri veya özlerinden yapılır. Vitamin mümkün olduğunca doğal şekline yakındır, ancak bu sıkıcı ve pahalı bir üretim sürecidir.

Sentetik kaynaklar – Sentetik besinler bir laboratuvarda üretilir. Bu insan yapımı besinler, doğal olarak oluşan besinlerle aynı moleküler yapıya sahip olabilir. Ya da doğanın sunduğundan farklı bir şekil alabilirler. Bu varyasyonlar yardımcı olabilir çünkü vücudunuzdaki bazı enzimler yalnızca belirli vitamin yapılarıyla eşleşir. Takviye üreticileri, biyolojik olarak en uygun besin maddesini sağlamak için sentetik kaynaklara güveneceklerdir. Sentetik kaynaklar aynı zamanda en ekonomik ve en bol seçenek olma eğilimindedir.

Kültürlü kaynaklar – Bazı vitaminler kültür yoluyla üretilir. Bu, besin maddesinin maya veya alglerde yetiştirildiği ve daha sonra vitamin takviyeleri için toplandığı yerdir. Kültür ayrıca yoğurt, kefir ve lahana turşusu yapmak için kullanılır. Hiçbir şekilde alışılmadık bir uygulama değildir. Ve daha biyolojik olarak kullanılabilir bir besin oluşturabilir.

Bakteriyel fermentasyon – İster inanın ister inanmayın, bazı vitamin takviyeleri fermente bakterilerin besleyici yan ürünlerini kullanır. B12 Vitamini harika bir örnektir. Evet, bu vitamin hayvanlarda doğal olarak bulunabilir. Ancak takviyeleri veya takviye edilmiş yiyecekleri yapmak için kullanılan tür, farklı bakterileri fermente ederek biyosentezlenir. Bu endüstriyel süreç çok daha yüksek bir verim yaratır. Riboflavin, D2 vitamini ve K2 vitamini de yaygın olarak bakteriyel fermantasyon yoluyla elde edilir.

Mineral takviyeleri

Vitaminler en çok ilgiyi çekerken, mineraller de optimal sağlık için önemli bir faktördür. Makromineraller ve iz mineraller olmak üzere iki ana kategoriye ayrılabilirler. Büyük miktarlarda yedi makromineral ve dakika dozlarında dokuz eser minerale ihtiyacınız var. Bu, eser minerallerin önemsiz olduğu anlamına gelmez. Kanınızda oksijen taşımak için demir gereklidir. Diyetinizle bu besinlerden yeterince almadığınızda, mineral takviyeleri yardımcı olabilir.

Mineral takviyeleri, sıvı spreyler, pastiller, kapsüller, sakızlar, tabletler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok uygun formda olabilir. Birçoğu tek besinli formüllerdir. Ama aynı zamanda multivitaminlere karıştırılmış multimineral veya mineral karışımlarını da bulacaksınız, bu da daha dengeli bir ek sağlar. Mineral takviyeleri üretmeye gelince, süreç vitamin formüllerine benzer. Yeni Bölüm Fermente Çinko gibi doğal kaynaklar, sentetik versiyonlar ve hatta kültürlenmiş mineraller var.

Bitkiler

Bitkisel takviyeler, doğrudan asmadan toplanan tamamen doğal formüllere benzer. Aslında bitkilerden elde edilirler. Bazıları tüm bitki ile yapılırken, diğerleri bitkinin yalnızca belirli kısımları kullanılarak formüle edilir (elbette en yararlı görülen kısımlar!). Örneğin zerdeçal çiçekli bir bitkidir. Ancak Hint tariflerinde ve bitkisel takviyeleri oluşturmak için popüler olarak kullanılan köktür.

Bitkisel takviyeler kadar doğal